نمودار رنگ CMYK مخصوص چاپ

کد رنگ CMYK مخصوص چاپ

معرفی

در تلاش برای حل مشکلات کوچیک کالیبره کردن رنگ  در ذهنم، مونیتور, پرینتر, چاپ,تصمیم گرفتم که حداقل رنگ ها بین پرینتر و خودم مچ کنم. بعد از تنظیم کردن نمودارهای رنگی که میتونست برای این کار مناسب باشند، فقط سندهای مربوط به پنتون پیدا کردم که برای دستگاه های خروجی خاص تنظیم شده بودند. اگر چه فکر ساختن 14000 هزار یا چندین مربع رنگی منحصر به فرد یا خاص به نظر خیلی سخت بود ولی متوجه شدم که من و دیگران ممکن بتونیم برای تنظیم وظایف، از این ها استفاده بهینه بکنیم.

نحوه استفاده از این نمودارها

توضیح شما بدون شک باعث اشتباه شما خواهد شد بیش از اینکه اعتماد به نفس خود را در مورد این یکی، اما در اینجا چگونگی قرار دادن نمودار است. تمام ترکیبات Cyan، Magenta، Yellow و Black در ترکیبات 10٪ افزایش از 0 تا 100 نشان داده شده است. هر یك از یازده صفحه دارای ارزش یك زرد منحصر به فرد در تمام نمونه هاست، همانطور كه در بالای صفحه نشان داده شده است. صفحات دارای یازده یازده شبکه هستند که از 121 مجموعه 9 نمونه تشکیل شده اند. هر مجموعه از 9 دارای یک مقدار CMYK منحصر به فرد است، همانطور که توسط محور عمودی (C)، محور افقی (M) و عنوان صفحه (Y) نشان داده شده است. مقدار سیاه در 9 نمونه از 0 تا 80٪ نشان داده شده است (نمودار بالا را ببینید).

بنابراین، در این مثال مختصر از صفحه زرد 50٪،
مربع قرمز انتخاب شده دارای مقدار  C0   M100   Y50   K40 است.
مربع انتخاب شده دارای مقدار   C100   M0   Y50   K20 می باشد.

باقی مسایل
از این نمودارها استفاده کنید، اما من هیچ تضمینی ندارم، مسئولیت چگونگی رفتار آنها با تکنولوژی خود را بر عهده بگیرید. اگر شما آنها را مفید یا ارزشمند پیدا کنید و مایل به کمک به صرف غذا و یا اجاره من هستید، لطفا آنچه را که احساس می کنید ارزش دارند، ارسال کنید.

لطفا تا باز شدن عکسها شکیبا باشید…

چاپطراحی گرافیک

2 نظرات

  • بینهایت ممنونم از اطلاعات کاربردی که در اختیار دیگران میزارین . با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما

    • خواهش میکنم وظیفمونه انشاءالله که باز هم شاهد پیام های پر از انرژیتون باشیم،
      ممنون سرکار خانم حسن زاده انشاءالله موفقعیت روز افزون برای شما و همه ی مردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.