طراحی و چاپ رول آپ و پاپ آپ نمایشگاهی

📌 رول آپ نمایشگاهی

سازه رول آپ بسیار ساده است استند رول آپ دارای انواع مختلفی است. این سازه از یک متریال چاپی به همراه یک فریم آلومینیومی است که میتوان از نظر متریال چاپی رول آپ برقی، رول آپ دو طرفه، رول آپ یکطرفه، رول آپ گردان، رول آپ پایه پهن و رول آپ آویز را معرفی کرد.
استفاده از این نوع سازها هنگام باز کردن یا جمع آوری نیز می توان آنرا به سرعت بسته بندی کرد و با توجه به امکان باز و بسته کردن سازه رول آپ امکان آسیب رساندن به متریال چاپی آن کاهش می یابد.
معمولا چاپ آنها با جنس کوتد و لمینت است که اول چاپ وی کاغذ انجام شده و سپس روی آن روکش لمینت میشود که لمینت ها می‌توانند بصورت مات و یا براق باشد.
از نظر سایز، استند رول آپ ها با این ابعاد عرضه میشود: رول آپ 160×60 ، رول آپ 200×85، رول آپ 200×100، رول آپ 200×120، رول آپ 200×200 سانتیمتری هستند که معمولا عرض های استاندارد آن بین 60 ، 80 ، 85 ، 120 و 150 با ارتفاع 160 و 200 سانتی متر هستند.

 

📌 پاپ آپ نمایشگاهی

استند پاپ آپ، سازه های سبک و قابل حمل با دارا بودن ۲ مدل تخت و منحنی با کارکرد بسیار آسان است و انتخاب این که استند پاپ آپ فنری شما تخت باشد یا منحنی، کاملا سلیقه ای و بستگی به فضا و طراحی غرفه شما دارد. استند پاپ آپ با سایز 3×4 و با ابعاد نسبتا بزرگ، بیشتر مناسب غرفه های نمایشگاهی با اندازه های متوسط و بزرگ است. این استند پاپ آپ تشکیل شده از 12 عدد سازه مربعی شکل با ابعاد مشخص شده و یا به صورت چاپ یک تکه که روی آن بنر یا کتد چاپ میشود و نصب میگردد. کیفیت این سازه ها در نصب سریع و ماندگاری آن بسیار حائز اهمیت است.
استند پاپ آپ ها ۵ سایز مختلف دارند که این ابعاد در سایز های: ۳×۱ / ۳×۲ / ۳×۳ / ۳×۴ / ۳×۵ متر بوده و متراژ ابعاد سازه را عنوان نمیکند. و فقط تعداد ردیف های افقی و عمودی مربی شکل سازه مشخص میکند که یک پاپ آپ نمایشگاهی ۳×۴ به معنی ۳ متر (ارتفاع) در ۴ متر (طول) نیست.
جنس چاپ پاپ آپ نمایشگاهی که به صورت معمول برای استند پاپ آپ استفاده میشود، کاغذ کوتد ۱۸۰ گرم به همراه لمینت گرم است و این که لمینت مات باشد یا براق، باز بسته به سلیقه شماست. لمینت مات روی پاپ آپ خیلی شیک به نظر میرسد. اما خیلی نگهداری آن سخت است و زود کثیف میشود و تمیز کردنش خیلی اوقات امکان پذیر نیست، اما لمینت براق به راحتی تمیز میشود، ولی رفلکس نور محیط را منعکس میکند و برای عکاس برداری از غرفه شاید زیاد مناسب نباشد.

نمونه طراحی استند رول آپ نمایشگاهی و طراحی استند پاپ آپ نمایشگاهی